Siirt Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt’te oluşturulan mahalle denetim ekiplerine eğitim verildi

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN ‘İZOLASYON TEDBİRLERİ’ KONULU GENELGESİ KAPSAMINDA SALGIN DENETİM MERKEZLERİ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN MAHALLE DENETİM EKİPLERİ’NE BİLGİLENDİRİCİ EĞİTİMLER VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siirt’te oluşturulan mahalle denetim ekiplerine eğitim verildi
210 views
20 Ağustos 2020 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı’nın ’izolasyon tedbirleri’ konulu genelgesi kapsamında salgın denetim merkezleri bünyesinde oluşturulan Mahalle Denetim Ekipleri’ne bilgilendirici eğitimler verildi.

Valilik Konferans Salonunda Vali Yardımcısı Resul Özdemir başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısına, merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları, emniyet, jandarma, sağlık müdürlüğü, halk sağlığı hizmetleri, milli eğitim, valilik idare ve denetim müdürlüğü ve diğer ilgili birimler katıldı. İl sağlık müdürlüğü, emniyet ve jandarma yetkilileri tarafından verilen eğitimlerin ardından katılımcılara hitap eden Vali Yardımcısı Resul Özdemir, Covid-19 vakalarının yayılma hızını engellemek, izolasyon ve karantina sürecini tamamen etkin bir şekilde kontrol altına alınması amacıyla Covid-19 pozitif hasta ve temaslılarını günlük olarak evlerinde takip edilmeleri, izolasyon kurallarına uyup uymadıkları ekiplerce kontrol edileceğini dile getirdi. Özdemir, “Salgınla mücadelede alınan tedbirlerin sahada etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla kurulan İl Salgın Denetim Merkezleri bünyesinde oluşturulan Mahalle Denetim Ekiplerinin yaygın ve etkin şekilde mahalle bazlı izleme ve takip çalışmalarını yürüteceğini ifade ederek, “Yapılan her türlü bilgilendirmeye karşın evde izolasyon yükümlülüğünü ihlal ettiği tespit edilenler hakkında; Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacak. Konusu suç teşkil eden eylemlere ilişkin TCK’nın 195’inci maddesi uyarınca da gerekli adli işlemler başlatılacaktır” dedi.

Toplantı, görüş ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.