Siirt Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt’te insan ticareti ile mücadele alanında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARINI KORUMA DAİRESİ BAŞKANLIĞI, ULUSLARARASI GÖÇ ÖRGÜTÜ İŞBİRLİĞİ İLE SİİRT’TE KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK İNSAN TİCARETİ İLE MÜCADELE ALANINDA BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siirt’te insan ticareti ile mücadele alanında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı
182 views
18 Mayıs 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanlığı, Uluslararası Göç Örgütü işbirliği ile Siirt’te kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine yönelik insan ticareti ile mücadele alanında bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Rıfat Sagut, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanı Osman Koramaz, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Abdullah Kaplan, Siirt Barosu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İnsan ticareti konusunda farkındalık ve istişare toplantısının Siirt’te yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, daha önce Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde görev yaptığını, kurumun her geçen gün güçlenerek, uluslararası standartlarda hizmet verdiğini belirtti. Vali Hacıbektaşoğlu, İnsan ticareti ile mücadelede kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin işbirliğinin önemine dikkat çekti.

İl Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, insan ticaretiyle mücadele ve mağdurlarının korunması ile tüm göçmen gruplarına yönelik yürütülen çalışmalar ile İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgilendirme yaptı. Ok, toplantıda ülkemizin insan ticaretiyle mücadelesine kamu kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin destek olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Rıfat Sagut ise Türk Ceza Kanunun 80. maddesi kapsamında İnsan ticareti suçu ve Yargıtay vaka örnekleri ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanı Osman Korkmaz ise ülkede bu alandaki mücadelesi ve güncel gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı, kurumlar arası işbirliği alanları ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.