Siirt Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt KOSGEB ’ten imalatçı işletmelere destek

SİİRT KOSGEB, PANDEMİDEN ETKİLENEN İMALAT VE İMALAT SEKTÖRÜNÜ TAMAMLAYICI SEKTÖRLERDEKİ MİKRO VE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ İŞLETMELERE YÖNELİK OLARAK BAŞLATTIĞI HIZLI DESTEK PROGRAMI’NDA İKİNCİ BAŞVURU DÖNEMİNE GEÇTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siirt KOSGEB ’ten imalatçı işletmelere destek
145 views
06 Temmuz 2021 - 18:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt KOSGEB, pandemiden etkilenen imalat ve imalat sektörünü tamamlayıcı sektörlerdeki mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik olarak başlattığı Hızlı Destek Programı’nda ikinci başvuru dönemine geçti.

Mikro ölçekli işletmelere 3 ay boyunca 30 bin liraya kadar küçük işletmelere de yine 3 ay boyunca 75 bin liraya kadar destek sağlanacağı ve işletmeler, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız olarak yararlanacağı duyuruldu. Siirt KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, bu yeni aşamada programdan imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla kapsam alanının genişletildiği ve başvuru koşullarında değişiklik yapılan yeni etap başvuruları 9 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirtti. Erkılıç, “Programın yeni döneminde gelir kaybı kriterinde 2019 yılı toplamı ile 2020 toplamı yani 12 aylık dönemi dikkate alınacak. Gelir kaybı, KDV beyannamesi üzerinden değil defter türüne bakılmaksızın hesaplanacak. Yenilikçi genç mikro ve küçük işletmeler bu kriterden muaf olacaktır. 2020 ve 2019 net satış hasılatları karşılaştırıldığında gelir artışı olmayan işletmeler programdan faydalanabilecektir. Desteğin geri ödeme süreci, 2024’te başlayacak ve 2025’in sonuna kadar devam edecek. Geri ödeme, 4’er aylık 6 eşit taksitte yapılacak olacaktır. Başvuru ve uygunluk kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler, e-devlet üzerinden online başvuru yapabileceklerdir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.